O tom, jak samozamykací zámky fungují jsme již psali zde. Pokud chcete zvýšit zabezpečení vašeho domu, bytu ci kanceláře doporučujeme vícebodové zámky. Hlavní předností vícebodového zámku jsou dodatečné uzavírací body. Ty zajistí mnohem vyšší těsnost a zvýšenou odolnost proti vloupání.

V nabídce máme vícebodové zámky mechanické a samozamykací:

– Vícebodové zámky mechanické jdou pak dle typu zamykat klíčem, otočením kliky nebo kombinací těchto dvou variant. Širokou škálu vícebodových zámků značek Winkhaus, Roto a Maco najdete zde.

– Vícebodové zámky samozamykací ty se při zavření dveří automaticky zamknou, tím zajistí větší bezpečnost a také vysokou míru komfortu.

A jak vlastně samozamykací zámek funguje?

Po uzavření dveří je zajišťovací střelka společně s hlavní střelkou zatlačena o protiplech do těla zámku a po vysunutí hlavní dělené střelky dojde k automatickému vysunutí závory a háků a následnému zablokování hlavní střelky. Zámek je pevně uzamčen ve čtyřech bodech. Otevření zámku je možné pomocí cylindrické vložky z obou stran. Zámek je samozamykací, tzn. nejde pomocí cylindrické vložky ručně uzamknout.

Mezi naše skladové produkty patří například:
Elektromotorický samozamykací vícebodový zámek ABLOY CERTA MP420/35/24F/2000 FLAT s externí ústřednou EA420
Použití samozamykacího vícebodového zámeku ABLOY CERTA
• Pro vnitřní i plášťové rámové dveře - například ALU profil.
• Vhodný pro dveře s velkým počtem průchodů, 200 a více za den.
• Lze použít do bezpečnostních dveří.
• Lze použít do požárně odolných dveří.
• Vhodný pro řešení dveří s designovým madlem.
• Elektromotorický zámek je vhodný pro spojení s různými typy pohonů, viz. kapitola „Pohony dveří“.
• Určen jak pro průchozí dveře se čtečkou na obou stranách, tak pro vstupní dveře, které jsou ovládány jen z venkovní strany – z vnitřní strany má antipanic funkci, která vždy umožňuje otevřít dveře stisknutím kliky = nouzový východ nebo panikové hrazdy = panikový únikový východ.
• Vhodný pro únikové dveře.

Výhody samozamykacího vícebodového zámeku ABLOY CERTA
pravolevý - oboustranná střelka, čelní plochý štít, samozamykací a paniková funkce, rychlé odemčení zámku = 0,7s, kompletní certifikace

Certifikace samozamykacího vícebodového zámeku ABLOY CERTA
EN 179:2008 Pro únikové východy, EN 1125:2008 Pro panikové únikové východy, EN 1634-1 Pro požárně odolné dveře, EN 61000-6-1:2007 EMC, EN61000-6-3:2007 EMC, EN 14846:2008 Elektrické zámky, EN 1627:2012 Bezpečnostní třída RC3

Provozní režimy samozamykacího vícebodového zámeku ABLOY CERTA
Impulzní - po příchodu aktivačního signálu zůstává zámek otevřen po nastavenou dobu otevření v rozmezí 2-15 sekund. Doba otevření se volí pomocí spínačů DIP. Po uplynutí této doby se zámek ve dveřích znovu uzamkne. Při otevření dveří dojde po zavření k okamžitému uzamknutí.
Trvalý - zámek zůstává odemčen po dobu trvání aktivačního signálu (tzv. denní režim). Po přerušení signálu se zámek uzamkne.

Elektromotorický samozamykací vícebodový zámek ABLOY CERTA MP420/35/24F/2000 FLAT najdete také v našem e-shopu.

Závěrem

Vícebodové zámky se liší podle způsobu použití, způsobu uzamykání a typu dveří (dřevěné dveře, profilované dveře). Pro výběr správného typu vícebodového zámku neváhejte kontaktovat náš odborně vyškolený personál, který vám ochotně poradí s výběrem.

 

vícebodové zámky Winkhaus