Řešíte se svými nájemníky neustále problém, kdy především v brzkých ranních či pozdních nočních hodinách za sebou nezamykají? Existuje jednoduché, ale velmi účinné řešení v podobě samozamykacích zámků.

Samozamykací zámky zvýší bezpečnost

Samozamykací zámky jsou efektivní řešení pro každé dveře. Váš majetek bude v bezpečí před zloději, do vchodů se nedostanou nežádoucí návštěvníci. Samozamykací zámek zvenčí jednoduše odemknete klíčem pomocí cylindrického zámku a z vnitřní strany se otevře jednoduše stiskem kliky. Tyto zámky musí vyhovovat bezpečnostním normám. V případě požáru zevnitř dveře jednoduše a rychle otevřete, vybrané modely mají v sobě tzv. Panikovou funkci. Vybírat si můžete elektromechanické nebo čistě mechanické řešení. Dveře se po zavření samy zamknou a váš dům je v bezpečí. Vysunutí závory po zavření dveří nahradí klasické zamčení dveří na „dva západy“. Samozamykací zámky se používají pro vnitřní i venkovní dveře ze dřeva, plastu i kovu. Mechanické zámky jsou univerzální z hlediska orientace dveří. Je třeba pak určit pouze orientaci kování. Elektromechanické zámky jsou naopak určené pro vchodové dveře, kde je potřeba povolit vstup zvenčí elektrickým impulsem. Například když jde návštěva do domu a vy jí otevřete pomocí zvonku. Elektromechanické samozamykací zámky je také možno propojit se čtečkou karet nebo čipů. Velmi žádané je také připojení na čtečky otisků prstů či klávesnice pro zadání kódu.

Kde najdou samozamykací zámky využití?

Využití samozamykacích zámků je široké. Hodí se do dveří v bytových domech, hotelech, ale také v komerčních budovách. Chcete-li zvýšit bezpečnost svých nájemníků či hostů, jsou samozamykací bezpečnostní zámky dalším z bezpečnostních prvků, které si lze snadno pořídit. Nečekejte, až soused zase nezamkne a ráno najdete vykradené sklepy. Samozamykací zámky jsou levné a elegantní řešení pro každý typ venkovních dveří.

Mezi oblíbené samozamykací zámky patří například: Samozamykací zámek elektromechanický BERA

Samozamykací zámek