Určitě jste se dostali do situace, kdy jste od svého zámku potřebovali přidělat náhradní klíče. Kopii klíčů vám v dnešní době udělají pomalu na každém rohu - v každém zámečnictví, železářství nebo obchodním centru ve vašem okolí. A stalo se vám někdy, že se váš nově vyřezaný klíč zlomil v zámku nebo že zámek nešel novým klíčem vůbec odemknout? Problémem jsou kopie klíčů vyřezané na neoriginálních polotovarech, které můžou poškodit cylindrickou vložku a poskytnout tak výhodu zlodějům, kteří si dělají zálusk na majetek za vašimi dveřmi. Jsme servisní partner FAB a poradíme vám, jak těmto situacím předcházet a na co si při pořizování kopií klíčů dávat pozor.

1. Na šířce záleží
Univerzální polotovary klíčů mají pasovat do různých typů vložek a visacích zámků, proto je jejich výrobci dělají tenčí, než jsou klíče, které zákazník zakoupil k původní vložce. Díky minimální šířce jsou klíče křehké, mají tendenci se více lámat a někdy se díky své šířce v zámku zasekávají a pořádně do vložky nepasují. Důležité pravidlo tedy zní - na šířce záleží a při koupi originálního klíče s logem FAB máte jistotu, že klíč je určený pro váš zámek FAB a má proto odpovídající parametry.

2. Zlomený klíč a pohotovostní výjezd zámečníka
Zlomit klíč v zámku je otázka okamžiku, odstranit následky většinou trvá pár hodin a ve většině případů to vyžaduje zásah odborníka. Pohotovostní výjezd zámečníka vás pak vyjde v lepším případě na několik set, jindy na několik tisíc korun. Originální klíče a polotovary FAB jsou vyrobeny z kvalitní mosazi s vysokým podílem olova, kdežto u jejich kopie je slitina ochuzená nebo je přímo vyrobena z oceli, která je tvrdá a poškozuje vložku. Nekvalitní materiál se rychleji opotřebovává a zlomit takový klíč v zámku není problém ani pro nejmenší děti.

3. Nepřipravte se zbytečně o záruku
V okamžiku, kdy použijete klíče vyřezané na neoriginálním polotovaru, ztrácíte nárok na záruku. V případě reklamace se pak svých práv budete dovolávat marně.

4. Nedávejte příležitost zlodějům
Neoriginální klíč může někdy nadělat pěknou neplechu, i když to není na první pohled vidět. Klíč vyřezaný na neoriginálním polotovaru odemyká a zamyká, stejně jako klíč s logem FAB, ale při každém odemknutí a zamknutí se poškozuje vnitřní mechanismus cylindrické vložky. Neoriginální klíče obrušují vnitřní stavítka a bubínek a takto poškozená vložka nepředstavuje pro zloděje žádnou velkou překážku.

Naše prodejna v centru Brna je vybavena novou technologií na výrobu všech typů běžných klíčů. Používáme stroje umožňující například "načipování" autoklíčů. Většinu klíčů Vám uděláme na počkání přímo na naší prodejně. Výrobou klíčů a autoklíčů se úspěšně zabýváme již několik let. Díky investicím do nových technologií na výrobu autoklíčů, máme vybavení na špičkové úrovni a proto vyrobíme autoklíče od všech běžných osobních vozů, motocyklů, karavanů, ale i od stavebních strojů a lodí. Vybrané autoklíče a dálkové ovládání dokážeme i opravit!