Píše se rok 1919. Tři inženýři se spojují, aby založili institut pro výzkum a praktickou aplikaci "Erfindungs-Versuchs-Verwertungs-Anstalt" (EVVA) Není ještě úplně jasné, na jaké výrobky se budou specializovat. Ale již v roce založení byl pro zakladatele významný požadavek na vynalézavost a uskutečňování nových myšlenek. Rok 1937, bezpečnost je kvůli době krize pro lidí zvláště významná. EVVA získává na visací cylindrický zámek první patent. Tím byl vytčen směr specializace na zabezpečovací techniku.
Inovativnost z tradice

Tato původní myšlenka vynalézavosti, výzkumné činnosti a praktické aplikace, po které je fa EVVA pojmenována, se ještě dnes odráží ve firemní filozofii. Samostatný vývoj a výroba inovativních výrobků je neoddělitelnou součástí naší podnikatelské vize. EVVA má v současné době nahlášeno více než 200 národních a mezinárodních patentů. EVVA je tak již více než 90 let symbolem pro bezpečí.

Pod vedením pana mag. Stefana Ehrlich-Adáma je rodinná firma vedena již třetí generací – výraz stabilní struktury společníků firmy.

EVVA je dnes jedním z předních výrobců zabezpečovací techniky v Evropě a má vlastní pobočky ve 9 zemích světa. Důvěru, kterou zabezpečovací technika fy EVVA v mezinárodním měřítku požívá, dokládá export až do zámoří. Cílem je další rozvoj obchodních aktivit v rámci skupiny EVVA v Evropě a upevnění pozice významné firmy v oblasti zabezpečovací techniky v Evropě.