T-SAFE
Trezor o objemu 87l
T-SAFE
Trezor o objemu 115 l
T-SAFE
Trezor o objemu 115 l
T-SAFE
Nábytkový trezor o objemu 9 litrů
T-SAFE
Nábytkový trezor o objemu 9 litrů
T-SAFE
Trezor o objemu 145 l
T-SAFE
Trezor o objemu 145 l
Rottner Tresor T04847
Nábytkový trezor. Objem 11 l
T-SAFE
Trezor o objemu 221 l
T-SAFE
Trezor o objemu 221 l
T-SAFE
Nábytkový trezor o objemu 14 litů
T-SAFE
Nábytkový trezor o objemu 14 litů
Rottner Tresor T04848
Nábytkový trezor. Objem 11 l
T-SAFE
Trezor o objemu 256 l
T-SAFE
Trezor o objemu 256 l
Rottner Tresor T04849
Nábytkový trezor. Objem 22 l
T-SAFE
Trezor o objemu 294l
Trezory této řady jsou určeny k úschově peněžních hotovostí, šperků, léků, důležitých dokumentů, osobních zbraní a dalších předmětů, které mají být spolehlivě zabezpečeny. Vyrábějí se v různých velikostech a svým provedením jsou určeny k ukotvení do stěny nebo do podlahy.
Trezory se dělí dle bezpečnostní třídy. Bezpečnostní třída vyjadřuje, jaká je odolnost trezoru proti vloupání. Čím vyšší bezpečnostní třída trezoru, tím je trezor odolnější a bezpečnější. Trezory se certifikují podle výsledku zkoušek dle ČSN EN 1143-1
Bezpečnostní třída Z3 dle ČSN 916012 - vyšší standard - nábytkové schránky, skříňové schránky , archivační skříně. Dle NBÚ (zák.č.528/2005 Sb.) se jedná o úschovný objekt typ 1C (S1 = 3body)
Vhodné pro úschovu: dokladů,dokumentů, šperků aj., malé finanční hotovosti cca do 50 tis. Kč (nutno konzultovat s vaší pojišťovnou - částky se liší), zbraní do 10 ks, střeliva do 10 tis. kusů
Bezpečnostní třída 0 dle NBÚ (zák.č.528/2005Sb.) se jedná o úschovný objekt typ 2 (SS1 = 2 body) (dle dříve platných zákonů splňuje podmínky pro uschování dokumentů - DŮVĚRNÉ
Vhodné pro úschovu: dokumentů, dokladů, léků, cenností aj., finanční hotovosti cca do 150 tis.Kč (nutno konzultovat s vaší pojišťovnou - částky se liší), zbraní do 10 ks, nábojů do střelných zbraní v počtu do 10 tis. ks
Bezpečnostní třída I. dle NBÚ (zák.č.528/2005 Sb.) se jedná o úschovný objekt typ 3 (SS1 = 3 body) (dle dříve platných zákonů splňuje podmínky pro uschování dokumentů - TAJNÉ)
Vhodné pro úschovu: dokumentů, dokladů, léků, cenností aj., finanční hotovosti cca do 300 tis.Kč (nutno konzultovat s vaší pojišťovnou - částky se liší), zbraní do 20 ks, nábojů do střelných zbraní v počtu do 20 tis. ks
Bezpečnostní třída II dle NBÚ (zák.č.528/2005 Sb.) se jedná o úschovný objekt typ 4 (SS1 = 4body) (dle dříve platných zákonů splňuje podmínky pro uschování dokumentů - PŘÍSNĚ TAJNÉ)
Vhodné pro úschovu: dokumentů, dokladů, léků, cenností aj., finanční hotovosti cca do 500 tis.Kč (nutno konzultovat s vaší pojišťovnou - částky se liší),
Trezorová bezpečnostní třída III
Vhodné pro uschování:
dokumentů, dokladů, léků, cenností aj., finanční hotovosti nad 500 tis.Kč (nutno konzultovat s vaší pojišťovnou - částky se liší)
Vyšší bezpečnostní třídy /IV. - XIII/ - jsou převážně určeny pro bankovní a finanční instituce.
Kotvení nábytkových (skříňových) trezorů:
Pro splnění bezpečnosti trezoru musí být trezor pevně přikotven ke zdi nebo k podlaze. K tomu jsou určeny kotevní otvory v plášti trezoru. Pro správný výběr kotvícího prvku musí být respektována stavební hmota, ke které bude trezor přikotven. Nejbezpečnější ukotvení vám zaručí tzv. plné stavební hmoty (např. beton, přírodní kámen, plná cihla), jejich vlastnostmi jsou vysoká pevnost v tahu a hustá struktura bez dutin. Zde je možné dosáhnout vysoké rozpínací síly a nízké upevňovací hloubky kotevního prvku, což zajišťují ocelové šroubové rozpínací kotvy, které vynikají nadprůměrnou pevností, rychlou a bezpečnou montáží . Jiným, méně vhodným způsobem ukotvení je použití univerzálních hmoždinek s vruty.
Ne vždy se pro kotvení trezoru naskytnou takové stavební hmoty. Často se využívá dutých stavebních hmot (např. dutá cihla, duté bloky z lehkého betonu), jejich nevýhodou jsou různě velké dutiny a různě vysoká pevnost v tlaku. Zde doporučujeme použít vysoce pevnostní chemické kotvení – injektážní technologie, kdy se nevyužívá rozpínacího tlaku. Jiným, méně vhodným způsobem ukotvení je použitý tvarových hmoždinek nebo dlouhých plastových hmoždinek s dlouhou rozpínací částí.
Aby byla zaručena funkčnost kotvícího systému, musí být přísně dodrženy předepsané průměry vrtáků a hloubky otvoru. Pro každou kotvu existují předepsané utahovací momenty, které zaručují správnou funkci kotvy. Příliš vysoké momenty přetěžují závit a zvětšují rozpínací tlak na okolní materiál.
Při výběru kotvícího prvku je nutné počítat se svěrnou tloušťkou, tj.trezorová stěna a nenosná část zdiva (např.omítka).
Trezor nebo sejf?
Pokud byste potřebovali poradit s výběrem správného trezoru-sejfu, náš odborně vyškolený personál Vám rád pomůže...