Bezpečnostní zámek

 

Pravidlo zamykat, zamykat, zamykat stále ještě nezná spousta lidí. Dveře při odchodu zabouchnou a nezamykají. Takové dveře pak nejsou pro zloděje žádná překážka a dokážou je otevřít během chvilky třeba jen pomocí šroubováku.

 

Navíc zloději mají nepřeberné množství dalších triků. Kolikrát překonají nezamčené dveře, v bytě pak vezmou jen drobnosti, ale hlavně vaše klíče. Ráno pak odcházíte do práce a klíče nikde. Myslíte si, že třeba jen někde zapadly, ale ouha, mají je zloději, kteří jen čekají, až odejdete. Pak se nemusí obtěžovat s překonáváním zámku a prostě si odemknou.

Zabránit tomu je jednoduché, poctivě zamykat na dva západy. U vložky ve vyšší bezpečnostní třídě pak zloději trvá klidně i několik hodin, než vložku překoná a toho už si jistě někdo všimne.

Z průzkumu vyplývá, že až 1/3 mužů nezamyká naopak ženy jsou daleko víc důsledné a ¾ z nich poctivě zamyká na dva západy.

Takže nezapomínejte na pravidlo zamykat, zamykat, zamykat. Kdo jiný, než rodiče by měli jít svým dětem příkladem a vždy, když opouštíte byt, poctivě zamykejte!

Převzato z fab.cz