Co je Pealock?  Chytrý zámek z Čech...

Pealock je chytrý elektronický zámek pro vaše sportovní vybavení. Multifunkční a lehce přenosný. Snadno jej sbalíte do kapsy cyklodresu nebo lyžařské bundy a budete ho mít tak kdykoliv k dispozici.

Zámek Pealock lze použít na jakékoliv pro Vás hodnotné vybavení. Ať už se jedná o kolo, lyže, koloběžku, kočárek, vozík, snowboard, skútr apod. Pealock je vybaven pohybovým senzorem, integrovaným alarmem a odesílá oznámení přímo do vašeho mobilního telefonu prostřednictvím technologie Bluetooth. Jestliže se vzdálíte od zámku na delší vzdálenost, umí Pealock automaticky přepnout na GSM režim a v případě nutnosti Vám zavolá. Nabitá SIM karta je součástí každého balení. Tělo zámku včetně pásku jsou vyrobeny z vysoce odolných materiálů. Výroba včetně montáže probíhá v České republice.

Možnosti zamykání / odemykání chytrého zámku Pealock

Máte dvě možnosti, jak odemknout/zamknout Váš Pealock. Buď prostřednictvím NFC karty, která je součástí každého balení, anebo prostřednictvím tlačítka v mobilní aplikaci. Pokud by někomu nevyhovovala kartička, v košíku je možno dokoupit NFC klíčenku, či náramek. Pásek je dlouhý 35 cm. Pomocí přezky lze upravovat jeho délku. Sportovní vybavení lze přimknout k zábradlí nebo stojanu. Lze přimknout i dvě kola k sobě. Pealock můžete složit a vložit do cyklo brašničky, nebo vozit v batohu / cyklistickém dresu v zadní kapse. Lyže můžete přimknout i s hůlkami.

Odolnost Pealocku

Pásek je vyroben z odolného materiálu, ve kterém jsou zalisovány ocelová lanka a vodič, který je připojen k alarmu. Krabička z tvrzeného plastu odolá i tvrdému zacházení za všech podmínek. Pealock splňuje stupeň krytí IP33. Pealock by měl být vždy upevněn ve vertikálním směru kolmo k zemi. Voda se nesmí dostat na zadní stranu do otvoru pod přezkou. V uzamknuté stavu se voda do zámku nedostane, protože je otvor přezkou chráněn. Proto není žádoucí nechávat zámek ležet v dešti v odemknutém stavu zadní stranou nahoru. Zámek je opatřen také teplotním čidlem. V případě prudké změny teploty upozorní uživatele.

Co umí aplikace Pealock

V aplikaci můžete zkontrolovat stav baterie a další nastavení vašeho Pealocku. Můžete také nastavit prodlevu alarmu, aby se nespustil ihned alarm v situacích, kdy Vám někdo jen zavadí o lyže, či je posune. Záleží tedy jen na Vás, jestli dáváte přednost většímu klidu, anebo chcete vědět o každém pohybu. Pealock disponuje automatického zastavení alarmu, pokud se Pealock nepohybuje po dobu 5 sekund, alarm se automaticky vypne.
340 dní po aktivaci SIM ve výrobě aplikace automaticky zobrazí upozornění ohledně blížící se exspirace karty. Zámek je možné používat i bez SIM karty pouze přes Bluetooth připojení. Při vyjmutí SIM karty ze zámku stačí a v aplikaci zatrhnout upozornění - Nechci být upozorňován ohledně chybějící SIM karty ("Chybí SIM karta, nevzdalujte se daleko.“). Vyjmutím SIM karty se zároveň vypne GSM modul a prodlouží výdrž baterie.
Pealock lze spárovat s více telefony. V jeden okamžik avšak může fungovat pouze s jedním zařízením. V nastavení aplikace lze určit, na které tel. číslo bude Pealock v případě nutnosti volat. K jednomu telefonu lze připojit více Pealocků. V nastavení aplikace v pravém horním rohu přes tlačítko „+” přidáte další chytrý zámek.

Jak funguje volání a SIM součást balení

V případě nutnosti zavolá Pealock na předem uvedené telefonní číslo. Hovor je zdarma, stačí odmítnout hovor na telefonu nebo přiložit NFC kartu a alarm se vypne. Aby SIM karta byla stále platná a v provozu, je nutné ji jednou za rok nabít v minimální výši 200 Kč. Lze taky použít jakoukoli jinou SIM kartu na trhu (bez zámku PIN). SIM karta je součástí balení. Aby SIM karta byla stále platná, je nutné ji jednou za rok nabít v minimální výši 200 Kč. Nebo lze můžete použít jakoukoli jinou SIM kartu na trhu (bez zámku PIN).

Technická specifikace

Technologie: Bluetooth 5.0, GSM, NFC
Odolnost: Proti dešti a sněhu
Dosah Bluetooth: až 230 m
Mobilní aplikace: iOS, Android
Senzory: Tříosý akcelerometr detekuje nežádoucí pohyb, teplotní senzor detekuje nežádoucí pokusy o zmrazení, či roztavení
Baterie: 1800 mAh (až 40 hodin aktivního/zamknutého režimu), možnost připojení do sítě, životnost baterie 300 nabíjecích cyklů
Nabíjení: USB-micro, 3,5 hodin
Hmotnost: 140 g
Délka pásku: 35 cm
LED indikátor: zelené a červené diody
Integrovaný alarm: ano
Odolnost proti povětrnostním vlivům: odolnost proti dešti a sněhu
Provozní teplota: -15 ° C až +55 ° C

Obsah balení Pealocku

Balení obsahuje chytrý zámek Pealock včetně pásku a přezky, návod k obsluze, NFC kartu, jehlu pro vyjmutí a zasunutí SIM karty, USB nabíjecí kabel.