Značka FAB má za sebou více než stoletou historii. Díky stoleté tradici rozumí potřebám svých zákazníků a neustále přináší nová řešení v oblasti dveřního vybavení a ochrany majetku. Technologický vývoj jde dopředu, zabezpečovací systémy se zdokonalují a fabka jako synonymum kvality, na kterou se dá spolehnout, zůstává.

Historie značky FAB sahá až k datu 9. října 1911, kdy se pánové Fáborský a Šeda rozhodli v Rychnově nad Kněžnou založit podnik s názvem "Továrna na železné zboží Fáborský a Šeda, společnost s ručením omezeným". Původním výrobním programem společnosti byla "výroba zámků stavebních, zadlabacích a nábytkových včetně". Na začátku měla továrna 20 zaměstnanců.

Pod značkou FAB se vyrábí produkty kompletního dveřního vybavení:
- cylindrické vložky - mechanické, mechatronické
- systémy generálního a hlavního klíče
- zadlabací zámky
- visací, lankové a přídavné zámky
- bezpečnostní dveřní kování
- dveřní a podlahové zavírače
- paniková kování
- skříňkové a mincové zámky
- elektrické otvírače - například řadu se signalizací

Původ jména
Název značky FAB vznikl ze tří prvních písmen příjmení jednoho ze zakladatelů značky, Aloise Fáborského. Druhým zakladatelem byl František Šeďa, který vlastnil polovinu firmy pouze do roku 1916, kdy svůj podíl prodal z neznámého důvodu Fáborskému.

Pes ve znaku
Hlava psa, symbol výrobků FAB, se objevila na klíčích z rychnovské továrny už ve 30. letech a s malou přestávkou na začátku 21. století vydržela až dodnes. Autorem návrhu loga psa je rychnovský sochař Jan Moravec (soused Aloise Fáborského).