Nebaví vás neustále běhat ke dveřím a otvírat všem návštěvám? Máme pro vás jednoduché řešení – nainstalujte si elektrický dveřní otvírač. Elektrické otvírače jsou součástí mnoha instalací v bytových domech i komerčních provozech. Tento elektrický vrátný se instaluje do zárubní dveří a kontroluje vstup do objektu.

JAK OTVÍRAČE FUNGUJÍ
Elektrický otvírač FAB
přes západku drží střelku zámku a po přivedení elektrického proudu cívka otvírače uvolní protikus západky a umožní tak průchod skrz dveře. I přes toto poměrně jednoduché řešení se dodává více druhů elektrických otvíračů, které se liší napájením a možnostmi použití.

Značka FAB nabízí širokou řadu elektrických otvíračů FAB Profi, které mají všechny nastavitelnou západku a odolnost proti vylomení až 285 kg. Vybírat můžete z těchto typů:

Standard
Jsou určeny pro provozy typu recepce a bytové domy, nastavitelná západka otvírače umožňuje vyrovnat se s různými překážkami v instalaci (např. těsnění dveří apod.). Otvírač je průchozí po dobu trvání elektrického impulzu.

S otevřením pro jeden průchod
Umožňuje odjistit otvírač pro jeden průchod po přivedení krátkého elektrického impulzu. Otvírač je otevřen do doby, než dojde k průchodu skrz dveře. Typický příklad použití jsou například dvoje dveře na chodbě za sebou, které otevřete najednou jedním impulzem. Systém je vhodný i na vchodové dveře, kdy máte jistotu otevření dveří po krátkém stisku tlačítka – nemusíte tlačítko držet.

S mechanickým odblokováním
Umožňují obsluze pomocí přepínače na těle otvírače přepnout do stavu trvale otevřeno. Typické příklady použití jsou provozovny, kde je potřeba přes pracovní dobu mít volný přístup do objektu a po skončení pracovní doby zase kontrolovaný přístup.

Se signalizací
Jsou vybaveny mikrospínačem se svorkovnicí a umožňují předávat informace o stavu dveří (zavřeno nebo otevřeno) do jiných systémů. Jsou vhodné do provozů, kde je potřeba kontrolovat průchod osob a stav dveří (otevřeno nebo zavřeno).

Nízkoodběrové otvírače
Samostatnou podskupinou otvíračů FAB Profi jsou tzv. nízkoodběrové otvírače, které jsou napájeny 12 V DC s odběrem pouze 220 - 230 mA. Nízkoodběrové otvírače lze napájet libovolně dlouho a je tak možné jejich použití v „office režimu“, kdy po dobu napájení je otvírač trvale průchozí. Jedná se o podobnou funkci jako mechanická blokáda, jen s tím rozdílem, že zde je doba odblokování elektrického otvírače řízena délkou elektrického impulzu. Nízký odběr také šetří vaši peněženku.

Elektrický otevírač FAB

Profi Standard     Profi se signalizací

 

S výběrem správného otvírače dveří Vám rádi pomůžeme. Neváhejte nás kontaktovat.