Kódový TSA zámek do letadla, aneb jak předejít zničení klasického zámku na letišti v Praze...

TSA zámek na kufr do letadla

Logo / značení zámků TSA.

 

Co je zkratka TSA a jak funguje kontrola?

TSA je ochrannou známkou společnosti Travel Sentry, která musí schválit všechny designy zámků a opatřit je identifikační značkou v podobě červeného diamantu. TSA, neboli Transportation Security Administration, je systém vyvinutý v reakci na 11. září 2001 ke zvýšení bezpečnosti přepravních systémů USA. Kvůli starosti o bezpečnost a ochranu při cestování letadlem kontrolují bezpečnostní pracovníci každé zavazadlo. Poslání kufru skrz skenovací přístroj, který umožňuje TSA agentům vidět obsah, aniž by kufr museli otevírat, je prvním krokem. Občas ale musí agent překontrolovat i obsah zavazadla. Pokud používáte tradiční zámek, bude otevřen násilím, nejčastěji přeštípnutím. TSA schválené zámky jsou uzpůsobeny k tomu, aby je TSA agenti mohli otevřít univerzálním klíčem.

 

Kde se s TSA kontrolou setkáte?

Chystáte se na cestu do USA, Velké Británie, Nového Zélandu, Nizozemska nebo například Tokia? V současnosti je bezpečnostními pracovníky TSA kontrolováno 450 letišť po celém světě. Od května 2017 se mezi tato letiště řadí i to v Praze.

 

Kde koupit TSA zámek a ušetřit tak za zničené obyčejné zámky?

V našem obchodě nabízíme několik barevných kombinací (žlutá, červená, šedá) TSA visacího zámku YALE, který najdete ZDE. Zámky jsou běžnému uživateli doručeny bez klíče, ten mají pouze TSA zmocněnci. Některé TSA zámky mají indikátor, který vlastníka zavazadla upozorní na to, že byl zámek otevřen univerzálním klíčem.

Visací TSA zámek do letadla