Jaká je historie společnosti Winkhaus  a co vlastně znamená její jméno?
Historie společnosti Winkhaus  se začala psát před více než sto padesáti lety, v roce 1854. Tehdy začal její první majitel, a zároveň zakladatel, pan August Winkhaus vyrábět dveřní závěsy, různé petlice a na svoji dobu i bezpečnostní zámky. Winkhaus je tedy nejen značka produktu, ale je to vlastně především konkrétní rodinné jméno. Dnes je společnost Winkhaus akciovou společností, ovšem akcionáři jsou výhradně rodinní příslušníci. Historie „dceřinky“ Winkhaus CR, s.r.o. je o poznání kratší.  Začala zápisem do obchodního rejstříku v roce 1995.

Co je předmětem činnosti společnosti Winkhaus?
Mateřská společnost je jedním z významných evropských výrobců okenního a dveřního bezpečnostního kování. Myslím, že za zdůraznění stojí skutečnost, že je výhradně evropským výrobcem, nikoli asijským, jak tomu v mnoha oborech bývá. Hlavním výrobním sortimentem je celoobvodové bezpečnostní okenní kování pro plastová, dřevěná a hliníková okna. Do oblasti bezpečnostního dveřního kování pak spadá výroba cylindrických vložek, a to jak klasických mechanických, tak i mechatronických, a dále výroba vícebodových bezpečnostních zámků. Výrobu pochopitelně zajišťuje mateřská společnost. Winkhaus CR, s.r.o. je na českém trhu odpovědná za distribuci, technickou pomoc, záruční a pozáruční servis na výrobky mateřských závodů.

Připravujete v roce 2012 na český trh nějakou novinku?
Ano, novinku máme. V oboru dveřní techniky je to nová bezpečnostní cylindrická vložka  keyTEC RPE CZB. Uvedli jsme ji na trh už začátkem roku. Je to cylindrická vložka klasického europrofilu s novou patentovanou úpravou na vložce i na klíči. Má tedy právně chráněný klíč proti nelegálnímu kopírování. Je certifikována ve 4. bezpečnostní třídě dle ČSN P ENV 1627-1630 společností Trezor Test, s.r.o. Zákazníka upoutá na první pohled, protože její klíče mají nově tvarovanou, poloplastovou, barevnou hlavu, čímž se výrazně odlišuje od svých předchůdců. Odborníka pak zaujme technickým provedením své konstrukce.

 
Ing. Dolejšovi odpovídal na dotazy Ing. Milan Pulda,  ředitel společnosti Winkhaus CR, s.r.o.